Skupina DRFG


David Rusňák

Zakladatel, předseda představenstva a majoritní akcionář investiční skupiny DRFG (David Rusňák Family Group).

David Rusňák vyrostl v malé vesničce Labuty poblíž Kyjova. Je absolventem střední ekonomické školy v Hodoníně a tamtéž vystudoval jazykovou školu. V roce 2013 se oženil s Petrou Schillerovou, nyní Rusňákovou, která se angažuje v cestovním ruchu a působí v Brně jako radní. Se svou manželkou má David Rusňák syna. Mezi jeho koníčky patří objevování vín, cestování a gastronomie, zejména tradiční česká a rakousko-uherská. Je majitelem brněnské restaurace Konfit.

V roce 2003 nastoupil do brněnské dopravní firmy DH a spol. S jejím vlastníkem Davidem Hálkem poté vybudoval vlastní společnost Compass DKD Czech poskytující mezinárodní přepravu zboží. V roce 2007 dosahovala společnost obratu čtvrt miliardy. Posléze Rusňák od Hálka jeho podíl odkoupil a následně v roce 2009 firmu prodal. Získané prostředky investoval do byznysu se stavební chemií, do poradenství k evropským dotacím, do softwarového vývoje pro sklady a továrny a dalších segmentů.

DRFG investiční skupina

Své podnikatelské činnosti David Rusňák v roce 2011 sloučil založením skupiny DRFG. Ta se zaměřuje především na investice do nemovitostí, telekomunikací a  finančního sektoru. Za rok 2017 vykázala skupina konsolidovaná aktiva ve výši 4,3 miliardy Kč a konsolidované výnosy přesahující 2 miliardy Kč.

DRFG sponzoruje několik lokálních sportovních a kulturních akcí, z nichž asi nejznámější jsou hokejová Kometa Brno nebo festivaly Meeting Brno a JazzFestBrno. Věnuje se i dobročinnosti a charitě – hlavním úkolem Nadace DRFG je poskytnout lidem v těžké životní situaci příjemnější podmínky k životu.

Souhlasím s užitím cookies pro marketingové účely. Více informací zde.