Skupina DRFG


David RusňákDavid Rusňák

Zakladatel, předseda představenstva a majoritní akcionář investiční skupiny DRFG (David Rusňák Family Group).

David Rusňák vyrostl v malé vesničce Labuty poblíž Kyjova. Je absolventem střední ekonomické školy v Hodoníně a tamtéž vystudoval jazykovou školu. V roce 2013 se oženil s Petrou Schillerovou, nyní Rusňákovou, která je předsedkyní dozorčí rady skupiny a místopředsedkyní správní rady Nadace DRFG. Předsedá také komisi pro cestovní ruch Rady Jihomoravského kraje a je členkou dozorčí rady Centrály cestovního ruchu Jižní Moravy. Mezi Rusňákovy koníčky patří objevování vín, cestování a gastronomie, zejména tradiční česká a rakousko-uherská. Je majitelem brněnské restaurace Konfit a se svou manželkou má syna.

V roce 2003 nastoupil do brněnské dopravní firmy DH a spol. S jejím vlastníkem Davidem Hálkem poté vybudoval vlastní společnost Compass DKD Czech poskytující mezinárodní přepravu zboží. V roce 2007 dosahovala společnost obratu čtvrt miliardy. Rusňák posléze od Hálka jeho podíl odkoupil a v roce 2009 firmu prodal. Získané prostředky investoval do byznysu se stavební chemií, do poradenství k evropským dotacím, do softwarového vývoje pro sklady a továrny a dalších segmentů.

DRFG investiční skupina

Své podnikatelské činnosti David Rusňák v roce 2011 sloučil založením skupiny DRFG. Ta se zaměřuje především na investice do nemovitostí, telekomunikací a  finančního sektoru. Za rok 2018 měla skupina konsolidovaná aktiva přes 7,36 miliardy korun a konsolidované výnosy přes 3,84 miliardy korun.

Kromě své investiční činností už od svého vzniku investiční skupina DRFG ale podporuje také řadu sociálních, kulturních a sportovních projektů. V roce 2016 byla založena Nadace DRFG, která podporuje řadu dobročinných a charitativních projektů, jako například festival Meeting Brno. Se společností yourchance spolupracuje na finanční gramotnosti pro školy a v rámci projektu Začni správně, zase pomáhá mladým lidem z dětských domovů nebo pěstounské péče, aby po odchodu správně vykročili do života.

5 bodů o skupině DRFG:

  • Skupina investuje především do nemovitostí, telekomunikací a finančních služeb
  • V roce 2018 vykázala konsolidované výnosy přes 3,84 miliardy korun
  • Skupina založila nemovitostní investiční fond pod značkou CZECH FUND
  • Do portfolia skupiny patří také krejčovství Galard nebo biofarma Podchřibí
  • DRFG dlouhodobě podporuje hokejový klub Kometa Brno

DRFG a její tři stěžejní pilíře

První důležitým segmentem, jemuž se skupina věnuje jsou finance. Na poli finančního poradenství výrazně posílila Divize DRFG Finance a to díky akvizicím několika firem a také online srovnávače finančních produktů ChytryHonza.cz.

Druhou oblastí jsou telekomunikace a také tady skupina posilovala. Představila totiž nového internetového operátora nazvaného Libli, který vznikl konsolidací lokálních providerů z portfolia skupiny. V současné době obsluhuje kolem sto tisíc zákazníků a řadí se mezi největší lokální internetové operátory v České republice. Na začátku roku 2019 došlo k plánovanému prodeji společnosti Libli.

David RusňákPosledním klíčovým segmentem jsou nemovitosti, do nichž skupina v loňském roce investovala přes 3 miliardy korun. Do portfolia se tak nově zařadila obchodní zóna v Litoměřicích, také  soubor dvanácti nákupních parků umístěných po celé České republice a historický činžovní dům v Údolní ulici v Brně. Hodnota spravovaného portfolia tak aktuálně přesahuje 6,35 miliard korun a pronajímatelná plocha převyšuje 166 tisíc metrů čtverečních.

Komerční nemovitostech přinášejí klientům dlouhodobé zhodnocení s výnosem 4–5 % také v nemovitostním fondu CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND. Ten je určen široké veřejnosti, neboť je do něj možné investovat už od částky 500 korun.

DRFG posílilo vedení skupiny

Majoritním akcionářem a předsedou představenstva zůstává její zakladatel a majoritní akcionář David Rusňák. Místopředsedou je nově Pavel Vyhnálek a Pavel Fráňa je jejím dalším novým členem. Vedení je nově šestičlenné.

V roce 2019 bude pokračovat podpora kultury a sportu. DRFG zůstává hlavním partnerem hokejové Komety Brno. Spolupráce s brněnským klubem se letos ještě rozšířila o generální partnerství se značkou CZECH FUND, která je zároveň hlavním partnerem také české tenistky Karolíny Plíškové. Podporovali jsme také mezinárodní hudební festival JazzFestBrno a také filmový festival v Karlových Varech.

Souhlasím s užitím cookies pro marketingové účely. Více informací zde.